
Hoi, ik ben Barbera de Jong
Wie ben ik?
NEI-therapie in Amersfoort – online of face-to-face. Laat blokkades los, pak lichamelijke en emotionele klachten aan, en ervaar weer balans.
SOMBER? BLOKKADES? LOOP JE VAST?
Voel je je onbegrepen, eenzaam of alleen? Vind je het moeilijk om je grenzen aan te geven of om voor jezelf op te komen? Heb je het gevoel dat je “vast” zit, geestelijk of lichamelijk? Maar heb je al van alles geprobeerd om ervan af te komen? Dan kan ik je verder helpen.
Mijn naam is Barbera de Jong. Als je vastloopt in je leven kan dat aanvoelen alsof je verdwaald bent. Iedereen herkent het gevoel van verdwaald zijn wel. Soms ben je éven de weg kwijt en soms weet je totaal niet meer welke kant je op moet. Dat kan verwarrend, frustrerend en eenzaam aanvoelen. Dan is het fijn als iemand een stukje met je meeloopt.
WERKWIJZE
Ik werk op een praktische, nuchtere manier, met twee benen op de grond. Tegelijkertijd kijk ik op een holistische en systemische manier naar wat er in jou speelt. Ik ga ervan uit dat elk gedrag een functie heeft en een teken is van een disbalans, die zichtbaar wordt in de vorm van een klacht. Met NEI-therapie help ik je om blokkades, onverwerkte emoties en belemmerende gedachten los te laten, zodat je weer ruimte krijgt om te voelen wie je in wezen bent.
WAT IS NEI THERAPIE?
NEI is een methode die het onbewuste bewust maakt. Veel van wat we hebben meegemaakt is vergeten of weggestopt, maar ligt als (onverwerkte) emoties in ons onderbewustzijn opgeslagen. Dat kan leiden tot disbalans, waardoor je minder goed functioneert en klachten of symptomen ontwikkelt- fysiek, emotioneel, mentaal of energetisch.
Met NEI kijk ik voorbij je klacht. Ik zoek de oorsprong op en herstel daar de balans, zodat je oude patronen kunt loslaten. Hierdoor verdwijnen of verminderen klachten en hoef je geen lange praatsessies te doorlopen of trauma’s te herbeleven. NEI werkt op een zachte, vriendelijke manier en is daarom ook heel geschikt voor kinderen. Ook bij dieren wordt NEI therapie effectief ingezet.
JIJ HEBT ALLE HULPBRONNEN AL IN JE
Ik ben ervan overtuigd dat iedereen alles wat nodig is al in zich heeft. Soms raak je alleen het contact ermee kwijt, door omstandigheden of ervaringen. Ik help je graag om jezelf opnieuw te (her)vinden, zodat je het leven kunt leiden dat echt bij je past - in ontspanning, vanuit verbinding en met oprechte aandacht voor wie jij bent.
VRAGEN?
Blijf niet rondlopen met je klachten. Je kunt altijd vrijblijvend contact met me opnemen. Een (telefonisch) kennismakingsgesprek is gratis. Dus wil je meer weten, of heb je vragen? Mail, bel of app me gerust
Hoe kan ik je helpen?
Een NEI-sessie kan face-to-face, online of aan de hand van een foto plaatsvinden - allemaal even effectief. Bij kinderen tot 13 jaar en bij dieren werk ik het liefst met een foto.
LENGTE VAN EEN SESSIE Een sessie duurt ongeveer 75 tot 90 minuten. We beginnen met het bespreken van je klacht en wat je precies wilt onderzoeken. Daarna zoeken we samen de oorsprong van de disbalans die tot je klachten heeft geleid, zodat we op dat diepere niveau de balans kunnen herstellen.
Hoeveel sessies je nodig hebt, verschilt per persoon. Vaak is één tot drie behandelingen al genoeg om klachten merkbaar te verminderen of zelfs te laten verdwijnen.
Ik ben aangesloten bij:
FVB: Federatie Vaktherapeutische Beroepen
NVBT: Nederlandse Vereniging Beeldende Therapie
Mijn opleidingen
2007
HBO Creatieve Therapie , Hogeschool van Utrecht" (HU)
2015
ACT (Acceptance Commitment Therapy) , See True Opleidingen
2018
Opleiding Systemisch werk (familie -en organisatieopstellingen) , Opleidingsinstituut Jolanda Vleugel
2019
NEI coach opleiding (Neuro Emotionele Integratie) , Opleidingsinstituut Jolanda Vleugel
2021
NEI met dieren, bijscholing, Opleidingsinstituut Jolanda Vleugel
2021
NEI bijscholing, "over gewicht", Opleidingsinstituut Jolanda Vleugel
2022
ACT voor groepen , ACTguide
2024
NEI Master opleiding (Neuro Emotionele Integratie) , Opleidingsinstituut Jolanda Vleugel
Hoeveel kost een sessie?
Let op: particuliere tarieven. Neem contact op voor zakelijke tarieven.
Uurtarief € 95,-
Traject € 0,-
Intake gesprek € 0,-
Losse sessie € 135,-
Wat zeggen anderen
Ons paardje...heel lief maar oh zo sensitief. Met veel geduld en respect een hoop geleerd. Vorig jaar echter kreeg hij een enorme terugval. Dit tijdens onze week vakantie. Hij wilde zelfs niet aangeraakt worden. Terug naar af in de training. Echter zonder veel verbetering. Hij bleef wantrouwig en schichtig.
Via via bij Barbera terecht gekomen. Zij heeft van een foto op afstand een NEI sessie gedaan.
En ongelofelijk, maar we hebben ons paardje (meer dan) terug. Niet meer schichtig, niet meer apart staan, niet meer nerveus. We kunnen hem weer aanraken en zelfs en halster omdoen. Barbera heeft hem enórm geholpen.
Na de NEI sessie belde ze me op om uit te leggen wat er uit de sessie kwam. Dat was heel duidelijk en begrijpelijk en het emotioneerde me enorm. De sessie is nu twee weken geleden en de positieve verandering blijft.
Ik kan iedereen een NEI sessie bij Barbera aanraden. Het is echt heel bijzonder.
Onze dochter van 6 jaar wilde ons altijd het liefst dichtbij hebben. Gingen wij samen weg of één van ons, dan waren er dikke tranen en veel angst.
Tijdens een NEI sessie heeft Barbera heel precies en met veel geduld uitgezocht waar haar enorme angst vandaan kwam. Ze heeft de uitkomst hiervan op een heldere, invoelende en praktische manier met ons gedeeld, zodat wij onze dochter beter kunnen ondersteunen.
We zagen al direct veranderingen in haar gedrag en haar humeur, alsof een zware last van haar schouders was gevallen. De BSO is ineens geen probleem meer, ze speelt daar veel meer met andere kinderen en is dan niet meer verdrietig omdat ze ons mist.
En als één van ons er niet is of we gaan samen even weg dan kan ze dat nog wel jammer vinden, maar de heftige reactie blijft uit.
We vinden het echt heel bijzonder wat Barbera met haar NEI sessie allemaal teweeg heeft gebracht!
Ik kwam bij Barbera voor mijn claustrofobie nadat ik een enorme paniekaanval had gekregen in een MRI. Ik hoopte dat ik door NEI ervan verlost zou zijn en een nieuw MRI-onderzoek zou durven ondergaan.
Vóór de sessie kreeg ik in de bus op weg naar Barbera een lichte paniekaanval. Ná de sessie zat ik ontspannen in de bus en realiseerde me thuis pas dat de busreis heel goed was verlopen.
Ik had meteen een goede klik met Barbera en heb een groot vertrouwen in haar kunnen. Tijdens (ook latere) sessies wist ik bijna altijd direct wat ze met de biotensor op het spoor kwam, heel bijzonder!
In de NEI sessies maar ook de beeldende therapie bij Barbera, heb ik ontdekt dat bijna ALLES in mijn leven rond een bepaalt thema draait en alle kwartjes vallen op zijn plek.
Elke keer komen we een stuk dichter bij de kern en voel ik me steeds meer geheeld. Ik zat in een burn-out maar nu na 6 maanden therapie gaat het al zóveel beter met me! Mentaal maar ook fysiek. Geen last meer van prikkelbaar darm syndroom, geen angsten en paniekaanvallen meer, ik slaap weer door, adem nu via de buik, veel minder stressklachten, etc.
Ik ben er nog niet en dus blijf ik nog wel even bij Barbera. Maar ik heb in deze 6 maanden al veel en veel meer opgelost en over mezelf geleerd dan in welke therapie vroeger dan ook.
Ook weet ik nu dat je belemmerende overtuigingen uit je onderbewustzijn niet altijd van jezelf zijn maar soms vanuit een familielijn zijn doorgespeeld of zelfs vanuit een vorig leven. Barbara zorgt ervoor dat je onderbewustzijn deze belemmeringen gaat loslaten.
Ik kan iedereen NEI sessies aanraden. Ik gun iedereen een snel en diepgaand herstel toe.
Jarenlang liep ik met een blaasprobleem, die naarmate de jaren verstreken de overhand begon te krijgen. Dit belemmerde mij in mijn dagelijks functioneren en zorgde voor veel angst. Ik ben hiervoor bij Barbera terecht gekomen en heb twee keer een NEI sessies gehad.
Barbera is erg prettig als NEI coach. Ze stelt de vragen hardop, waardoor je alles meekrijgt.
Er hangt een prettige en open sfeer en tijdens mijn sessies, voelde ik mij erg op mijn gemak.
Na de sessie merkte ik dat er lichamelijk iets was opgelost. Er is tijdens de sessie ook iets aan het licht gekomen, wat ik nooit had verwacht en dat heb ik kunnen loslaten.
NEI zou ik zeker aanbevelen aan anderen. Ik heb getwijfeld of ik EMDR (Eye Movement Desensitization Reprocessing) wilde volgen. Echter heb ik besloten om eerst te kijken wat NEI voor mij kon betekenen. In mijn achterhoofd heb ik voordat ik met NEI begon gedacht, als dit niet helpt, dan ga ik alsnog voor EMDR. Na mijn eerste sessie en het laten inwerken van de sessie, heb ik afgezien om voor EMDR te gaan.
Ga zo door Barbera, ik hoop dat je meerdere mensen mag helpen met NEI
Onze dochter had veel last van boze buien, deze werden erger in de kleuterklas. Vanaf groep 3 werden de buien nog meer en intenser. In groep 3 bleek dat ze moeite heeft met lezen en klankherkenning en dat leek de oorzaak te zijn van de boze buien. Dit jaar is zij gestart in groep 7 met een behoorlijke achterstand op taal. We hebben Barbera gevraagd of zij middels NEI therapie wellicht onze dochter zou kunnen helpen.
We maakten een afspraak en via een foto kon Barbera aan de slag. Onze dochter vond het fijn dat iemand haar zou helpen met de boze buien. In de dagen na de sessie vlogen de emoties alle kanten op maar na een week merkten we dat haar emoties meer stabiel werden. Ze dacht dat ze lezen stom vond en niet kon maar begon te merken dat ze wél kan lezen maar dit lastig vindt. De sessie is nu 4 maanden geleden en ze gaat nog steeds vooruit met lezen. Ook in de klas is verschil merkbaar. Ze doet de meeste lessen mee en is slechts een paar keer boos geweest op school. Wij, en vooral onze dochter, zijn enorm blij met deze verandering. Haar zelfvertrouwen groeit en wij hebben weer een vooral vrolijk kind in plaats van een kind dat vooral boos en gefrustreerd is.
Al vele jaren heb ik last van claustrofobie. Dat houdt in dat ik niet achter in een auto durf te zitten met maar twee deuren of deuren met een kinderslot. Ook liften zijn taboe net als in een vliegtuig stappen, als deze nog aan de grond staat. Wanneer we eenmaal vliegen geen probleem, maar de nauwe gangpaden en stoelen en als iedereen langs je loopt, verschrikkelijk, het zweet breekt me dan uit.
Ik ben hiervoor bij Barbera terecht gekomen. En het is ongelofelijk maar met één NEI sessie bij Barbera ben ik nu van deze claustrofobie af!!!
Ik ben twee weken geleden in het vliegtuig gestapt naar IJsland: nergens last van gehad. Ook toen ik in een auto stapte waar het kinderslot er automatisch op ging, geen angst. Het is verbazingwekkend en ik snap eigenlijk niet hoe het kan. Maar het is zo. Barbera heeft mij op een zeer professionele wijze geholpen. Ze straalde rust uit en zorgde dat ik me op mijn gemak voelde. Ik voelde me gehoord en serieus genomen. Ik kan iedereen een NEI sessie bij Barbera aanraden.
Ik zocht al langer naar een manier om bepaalde vragen en overtuigingen los te laten zonder daarover in gesprek te gaan. Ik ben van mening dat het lijf veel opslaat. Die onverwerkte emoties of misschien trauma’s kunnen je ervan weerhouden om bepaalde stappen te zetten in je leven die goed zijn voor jou. Via een familielid kreeg ik de naam en praktijk van Barbera door.
Barbera is een heerlijk mens, in een heerlijk huisje, met een lieve hond.
Je voelt je gelijk op je gemak. Ze is relaxed, niet zweverig, lekker in het hier en nu en pakt lekker door. Met een goede kop thee begon ze aan onze sessie.
Je komt met een vraag die je bezighoudt en daarna gaat zij met haar biotensor aan de slag. De biotensor resoneert met jouw onderbewuste, net zoals Barbera dat ook doet. Eigenlijk is de biotensor voor haar een bevestiging van wat zij al voelt en wat jij dus onbewust laat zien.
Via een protocol pakt ze pijn, verdriet en overwerkt emoties op en die neutraliseert ze. Ze dienen jou niet en mogen dus weg. In mijn geval wist ik al een beetje wat er kwam…maar er gewoon zijn en het laten gebeuren is een goed advies.
Na de NEI sessie heb ik ervaren dat ik meer denk en handel in wat goed is voor mij. Ik merk ook een verschuiving in energie in ons gezin. Ik voel mij rustiger, meer in het hier en nu en ook gesterkt door de wetenschap dat er aan mij ‘gesleuteld’ is. Tijdens de sessie kwamen er nog wat dingen naar boven die ik aan wil pakken en ik kom daarom zeker nog eens terug.
Ook voor kinderen (die zij leest en NEI’t) vanaf een foto is dit uitermate geschikt.
Weet je zelf niet meer wat je kind dwars zit…waarom altijd boos…waarom zo gevoelig…waarom niet durven slapen, last van angst etc.?
Neem alsjeblieft contact op met Barbera. Je kind merkt er niks van en wellicht levert het jullie heel veel op! Ik had het graag geweten toen mijn zoon door een moeilijke periode ging.
Kortom, probeer dit en ervaar het zelf.
Ik heb Barbera ervaren al een zeer prettige therapeut. Ik voelde me op me gemak en er hing een ontspannen sfeer. Ook kon ik goed aangeven bij haar waar ik behoefte aan had en dan handelde zij ook naar die behoefte. Waardoor ik me gezien voelde tijdens de therapie. Daarnaast vond ik het heel fijn dat ze duidelijk was en ik het echt het gevoel had dat zij me begreep. Ik ben heel erg blij dat ik bij haar beeldende therapie heb gevolgd. Omdat het me heel erg geholpen heeft om mezelf beter te leren kennen en te snappen.
“Ik ben bij Barbera terecht gekomen op aanraden van iemand anders. Barbera is gedreven, warm, integer, kan goed luisteren en is in staat je op je gemak te laten voelen vanaf het eerste moment. Ik had het gevoel dat zij mij begreep en ik heb hele fijne sessies bij haar gehad. Ik heb mijzelf beter leren kennen en ik heb waardevolle tips gekregen om mee verder te gaan. Ik ben blij haar gevonden te hebben.
Barbera heeft een brede kennis, en kan goed luisteren. Ik vond het vooral bijzonder dat tijdens het kennismakingsgesprek zij precies wist waar mijn knelpunten lagen, ze sloeg de spijker op de kop. Ik heb een bijzondere tijd bij haar gehad.”
“De familie-opstelling bij Barbara heeft mij geholpen om inzicht te krijgen in mijn eigen gedrag. Vooral in relaties merkte ik een patroon op waar ik maar niet uitkwam. De compassievolle benadering gecombineerd met concrete vertaling van wat er zichtbaar werd in de opstelling maakte dat ik met andere ogen kon kijken naar mijn ouders. Ik kon hierdoor meer hun liefde ontvangen wat maakte dat ik veel besefte wie ik zelf ben. Ik sta nu veel duidelijker op mijn eigen plek en hierdoor kon ik ook meer liefde van anderen ontvangen zonder mezelf er helemaal in te verliezen.
Ik raad je zeker een opstelling aan bij Barbara. Door haar achtergrond als beeldend therapeut kon zij een extra verdieping aanbrengen in de symbolieken en metaforen die ik gebruikte. Dit maakt dat Barbara echt uniek is in haar werkveld!”
“Al heel lang heb ik last van dat ik mezelf wegcijfer, pleasend gedrag vertoon en mezelf niet op de eerste plaats zet. Ik zeg ja voor ik er erg in heb. Ik heb best wat therapieën hiervoor gehad, om weerbaarder te worden en beter voor mezelf op te komen. Dat heeft wel enigszins geholpen maar toch bleef ik last houden van mezelf wegcijferen. En ik beef me zo alleen hierin voelen. Toen kwam ik via via bij Barbera terecht voor een familieopstelling. Een wereld ging voor me open. Wat heeft me dit veel opgeleverd. Ik heb inzicht gekregen en heb hierdoor echt dingen losgelaten. Barbera is en warm, integer en zeer kundig persoon die weet wat ze doet en ook goed kan uitleggen wat ze doet. Ze nam uitgebreid de tijd en ik voelde me gezien en gehoord. Ik ben heel blij dat ik dit voor mezelf gedaan heb”.
Melissa, 36 jaar, Familieopstelling
“Al zolang ik me kan herinneren was ik bang voor grote uitgestrekte ruimtes. Naar het strand ging ik niet, een open groot plein mijde ik. Maar ik had geen idee waar dit door kwam. Toen raadde iemand me aan om naar Barbera te gaan en om bij haar dit thema aan te pakken door middel van NEI therapie. Ik wist niet wat het was maar was wel nieuwsgierig. Het was heel bijzonder. Wat een mooie manier om blokkades op te heffen! Ik voelde me direct op mijn gemak bij Barbera, ze straalt zoveel warmte uit en ik wist dat het de juiste plek was. Ik kon mezelf zijn en Barbera nam echt de tijd, dat vond ik heel fijn. De NEI sessie heeft me geholpen om te ontdekken waar de blokkades lagen die ervoor zorgden dat ik bang was voor grote ruimtes. Waar dat mee te maken had was zó bijzonder, dat had ik zelf nooit kunnen bedenken. En, het heeft geholpen. Ik heb laatst een lange wandeling van 1,5 uur! over het strand gemaakt en ik had nergens last van. Wow, ik kan het nog steeds niet geloven. Had ik dit maar jaren eerder gedaan
Al vele jaren (40 jaar) heb ik last van claustrofobie, dat houdt in dat ik niet achter in een auto durf te zitten met maar twee deuren of deuren met een kinderslot. Ook liften zijn taboe net als in een vliegtuig stappen, als deze nog aan de grond staat. Wanneer we eenmaal vliegen geen probleem, maar de nauwe gangpaden en stoelen en als iedereen langs je loopt, verschrikkelijk, het zweet breekt me dan uit.
Ik ben hiervoor bij Barbera terecht gekomen. En het is ongelofelijk maar met één NEI sessie bij Barbera ben ik nu van deze claustrofobie af!!!
Ik ben twee weken geleden in het vliegtuig gestapt naar IJsland: nergens last van gehad. Ook toen ik in een auto stapte waar het kinderslot er automatisch op ging, geen angst. Het is verbazingwekkend en ik snap eigenlijk niet hoe het kan. Maar het is zo! Barbera heeft mij op een zeer professionele wijze geholpen. Ze straalde rust uit en zorgde dat ik me op mijn gemak voelde. Ik voelde me gehoord en serieus genomen. Ik kan iedereen een NEI sessie bij Barbera aanraden.
Ria, 54 jaar NEI therapie
Toen ik aan beeldende therapie begon had ik geen idee wat ik kon verwachten. Het is bijzonder om te merken dat door creatief bezig te zijn je verwerkingsproces versnelt en je daardoor lekkerdere in je vel gaat voelen.
Barbera is een heel fijne therapeut en stelt je erg op je gemak. Zij heeft mij veel handvatten gegeven die ik kan toepassen zodra het nodig is. Zij laat je inzien wat belangrijk voor je is en dat niets té gek of vreemd is. Ik zal deze therapie aanraden, zeker als je een doener bent en je uiteindelijk met heel veel toffe (zelf)gemaakte creatieve werkstukken thuis wilt komen!'
Ik ben heel blij dat ik bij Barbera terecht gekomen ben. De therapie heeft mij veel gebracht.
Door te verbeelden wat ik voel kwam ik steeds een laag dieper. Barbera schepte een veilige plek om die zoektocht in mijzelf aan te gaan. Ze heeft een accepterende en steunende houding en weet perfect de vinger op de zere plek te leggen. Heel bijzonder hoe ze steeds opnieuw precies dat eruit haalt waar het bij mij over ging, Daardoor kreeg ik inzicht over mijzelf, en handvatten hoe ik anders met de dingen om kon gaan. Ik heb veel over mijzelf geleerd en ben jou Barbera daar erg dankbaar voor. Ik kan deze vorm van therapie en vooral Barbera absoluut aanbevelen.
Na een aantal sessies bij Barbera weet ik dat de taal der verbeelding wèrkt!
De intake vooraf was prettig en wederzijds spontaan. Ik kon mezelf zijn en Barbera was 't ook: authentiek. Dat gaf direct vertrouwen in haar als persoon.
Ik heb haar ervaren als zeer deskundig. Dat zij de mogelijkheid bood, indien nodig, haar buiten de geplande afspraken om te benaderen, vond ik bijzonder. Ik zou dat in principe niet snel doen, maar de uitnodiging was er.
Barbera is integer en adequaat. Voelde prima aan wat voor mij wel, of juist níet, van belang was om 'bij stil te staan'. Door bepaalde zaken (leerpunten)/situaties uit te beelden worden ze concreet en echt. Het uitbeelden met materiaal en kleuren (klei, stof, krijt, verf) maakte dat ik goed kon focussen. Beter dan met woorden alleen.
Wat aan de orde kwam in de sessies bij Barbera, had direct een leerzaam effect in mijn dagelijks leven. Omdat het zo verduidelijkt was, kon ik het bewust en op een natuurlijke manier toepassen in het dagelijks contact met mensen om me heen (het ging na een sessie 'als vanzelf', organisch). Kon ook meer 'iets laten zijn', zonder de behoefte te hebben dingen uit te leggen of te verklaren.
Ik kreeg een belangrijk inzicht (over 'positie') waardoor ik nu, vaker dan voorheen, kalm, dicht bij mezelf, kan blijven. Door de sessies bij Barbera kreeg ik de juiste handvatten daartoe.
Conclusie:
Barbera biedt een veilige basis om dingen helder te krijgen. Daardoor wordt veel ook echt concreet en gaat de vertaalslag naar het dagelijkse leven bijna als vanzelf.
Pràchtig!
De taal der verbeelding werkt inzichtgevend."
Barbera is een bron van inspiratie. Jezelf ontdekken, grenzen aangeven, positieve energie, kijken naar situaties -oorzaak en gevolg, jezelf kunnen zijn en wat voor jou belangrijk is in het leven. Wat heb je nodig om gelukkig te zijn en hoe kun je met eenzaamheid omgaan. Barbera geeft een verhelderende kijk op situaties, waar je soms zelf de woorden niet voor kunt vinden. Door de sessies met Barbera heb ik door middel van mijn eigen creativiteit mijn vastgelopen situaties in beeld kunnen brengen. Alles mag er zijn! Zonder waardeoordeel en met een open houding gaat Barbera met je aan de slag. Door haar brede kennis op dit vakgebied haalt ze soms letterlijk alles uit de kast om je verder te kunnen helpen. Barbera is een fijn, plezierig en ruimdenkend mens om samen op zoek te gaan naar wat jij nodig hebt. Je mag zijn wie je bent!"
Door beeldende therapie heb ik mezelf kunnen uiten waardoor gevoelens die al heel lang vast zaten, er uit konden. Ik voel me vrijer en opgeruimder. Barbera is een integer en warm mens. Door haar stimulerende en oordeelloze houding voelde ik me veilig om dit proces aan te gaan. Ik kan het iedereen van harte aanraden".
De beeldende therapie bij Barbera was voor mij helend, krachtig en verduidelijkend. Ik heb inzicht gekregen in waarom ik bepaalde dingen doe, ik heb geleerd assertiever te zijn en heb inzicht gekregen in mijn gevoelsleven. Barbera, jij bent een noodzakelijk onderdeel van de therapie. Jij bent een "hartemens", jij werkt én bent oprecht vanuit jouw kern. Zonder dat, zonder hoe jij bent als therapeute én als mens, had ik het niet aangedurfd. Blijf wie jij bent, als mens en als therapeut. Beslist nooit veranderen.
Ik heb eerder andere therapieën gevolgd, maar had niet het gevoel dat het me echt vooruit hielp, ik bleef die knoop in m’n buik voelen. Door beeldende therapie kon ik mijn gevoelens uiten en dat heeft me oprecht zó geholpen. Ik ben heel blij dat ik bij Barbera terecht gekomen ben. Haar liefdevolle en open benadering maakte dat ik me direct op mijn gemak voelde". Joke, 53 jaar
"Ik wist niet wat ik moest verwachten toen ik ervoor koos om beeldende therapie te volgen. Maar dat er op papier zoveel los kon komen had ik helemáál niet verwacht. Elke keer stond ik weer te kijken van wat ik maakte. Beeldende therapie heeft me dan ook veel gebracht. Ik heb geleerd om te luisteren naar mijn lichaam en gevoel. Ik ging voortdurend over mijn grenzen. Nu niet meer. Ik herken mijn grenzen en respecteer en accepteer deze nu. Ik kan veel beter accepteren dat ik niet alles meer kan. Ik heb Barbera ervaren als een lieve, deskundige vrouw. Ik voelde me op mijn gemak bij haar en kwam elke keer met plezier naar haar toe. Bedankt Barbera dat jij me hebt kunnen helpen. Ik had veel eerder bij jou willen komen, wat héb ik veel geleerd". Anja Coenen.
Ik was steeds zo boos en geïrriteerd maar wist niet precies waardoor dat kwam. Door de opdrachten die Barbera mij gaf heb ik meer inzicht in mijzelf gekregen. Ik heb mijn boosheid een plek kunnen geven. Mijn gevoelens mogen er nu zijn en ik heb het gevoel dat ik weer een plek kan innemen in de maatschappij. Barbera heb ik ervaren als een luisterend oor, menselijk, zonder oordeel. Ze maakte het veilig waardoor ik aan de slag kon met mijn blokkades. De therapie bij Barbera heeft me heel veel rust gegeven”.